Witam serdecznie na mojej stronie.

Mam na imię Paulina i jestem pasjonatką starych, wiekowych mebli i przedmiotów. Uwielbiam wyszukiwać meblowe perełki i poddawać je metamorfozie. Czasami z pozoru zwykły mebel, w moich rękach zyskuje niesamowity, spektakularny wygląd. Za pomocą różnych technik stylizacji, celowo postarzam meble lub nadaję im niepowtarzalnego charakteru. Uwielbiam styl modern vintage, modern retro, chippy look, schabby chic. Mam nadzieję, że dla moich mebli znajdzie się miejsce w Twoim klimatycznym domu.

W pracy używam wosków i farb kredowych, z bogatej palety Chalk Paint Annie Sloan. Są to farby całkowicie eco friendly, nadające się także do malowania zabawek dla dzieci. Niesamowicie kreatywne farby, pozwalające mi na wyrażenie siebie i mojej wyobraźni. Dowiedz się więcej o szerokiej gamie kolorów Chalk Paint Annie Sloan na www.farbyanniesloan.pl.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną niesamowicie inspirującego mężczyzny, którego odwaga i dążenie do wytyczonych celów dodaje mi skrzydeł. Najszczęśliwszą mamą czterech chłopców: Maksymiliana (12 l.), Jana (8 l.), Kajetanka (4 l.) i Tymusia (22 mies.). Absolwentką PLSP im. A.Kenara w Zakopanem, profil snycerski. Historykiem z dyplomem UJ w Krakowie. Jak wiele nowoczesnych kobiet próbuję połączyć pasję i potrzebę kreatywnego uzewnętrzniania siebie, z najważniejsza życiową rolą bycia rodzicem.

Pewna ciekawostka o mnie. Urodziłam się z pewną dość rzadką zdolnością, którą nauka nazywa synestezją. Występuje u jednej na dwadzieścia tysięcy osób. Wyróżniamy kilka rodzajów synestezji. Synestezja typu grafem-kolor powoduje widzenie słów bądź pojedynczych liter (lub cyfr) w określonych kolorach. Synestetycy, u których występuję typ fonem-kolor, nadają barwy wrażeniom słuchowym. Zaś synestezją typu grafem/fonem-smak nazywamy doświadczanie smaku wywołanego przez wrażenia wzrokowe lub słuchowe. U mnie występuje typ grafem-kolor. Widzę słowa i pojedyncze litery oraz cyfry w określonych kolorach. Kiedy z kimś rozmawiam lub czytam, słowa i litery mają kolor, który do mnie płynie, który mam przed oczami. Zdolność ta towarzyszy mi odkąd pamiętam, i sądziłam, że każdy człowiek taką posiada, że jest normalna. Jednak nie. Zapytałam kiedyś siostrę, jaki kolor u niej ma poniedziałek. Roześmiała się. A wtorek? Nie zrozumiała. U mnie poniedziałek jest biały jak śnieg a wtorek niebieski jak niebo, środa czerwona jak maki, czwartek brązowy jak czekolada mleczna, piątek zielony jak trawa, sobota to żółty jak żonkile a niedziela purpurowy jak krew. Dziwne prawda?!

Istnieją dwie teorie, tłumaczące owo zjawisko. Według teorii Simona Baron-Cohena u osób doświadczających synestezji mogą występować dodatkowe połączenia w mózgu, które łączą obszary normalnie ze sobą niepołączone. Druga teoria mówi, że liczba połączeń synaptycznych jest taka sama, a mieszanie się odbieranych doświadczeń wynika z tego, iż zachwiana jest równowaga pomiędzy hamowaniem i wyciszaniem docierających impulsów w mózgu.

Aby to o czym piszę choć trochę było zrozumiałe zobaczcie jak ja to widzę.

LoveRedesign

Hand Painted Vintage Furniture

by Paulina Balińska – Kowal

lub

Love Redesign

Hand Painted Vintage Furniture

by Paulina Balińska Kowal

Zapraszam do mojego kolorowego świata.

Współpraca:

  • STYLIZACJA MEBLI NA ŻYCZENIE KLIENTA

Jeśli masz w domu stary, potrzebujący odświeżenia mebel, nie wyrzucaj, skontaktuj się ze mną. Odmienię jego smutny, oczywisty wygląd zgodnie z Twoim życzeniem lub jeśli pozwolisz mi na odrobinę fantazji, zaskoczę Cię jego metamorfozą.

Przy przyjmowaniu zamówienia, ustalam z klientem kolorystykę mebla oraz technikę malowania. Cena jest ustalana indywidualnie i zależy od rozmiaru mebla oraz wybranej techniki malowania. Wymagana jest zaliczka w wysokości 15% wartości wyceny. Czas realizacji to około dwa tygodnie, jednak w zależności od skomplikowania projektu oraz ilości innych zamówień w tym czasie, może się wydłużyć.

  • STYLIZACJA MEBLI I DODATKÓW DO SESJI ZDJĘCIOWYCH

Jesteś fotografem, robisz tematyczne sesje zdjęciowe?! Stworzę dla Ciebie stylowe, wyjątkowe meble i rekwizyty do sesji zdjęciowych.

  • SPRZEDAŻ STYLIZOWANYCH MEBLI I DODATKÓW

Jeśli szukasz wyjątkowego mebla do swojego wnętrza, zapraszam do mojego sklepu, znajdziesz tam wyszukane przeze mnie meblowe perełki. Egzemplarze jedyne w swoim rodzaju, unikatowe.

  • REKLAMA TWOJEGO PRODUKTU NA MOJEJ STRONIE

Proponuję reklamę stylowych dodatków i artykułów do wystroju wnętrz, przy okazji sesji zdjęciowej moich mebli. Reklama w Social Mediach, dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

  • TAPICEROWANIE

Tapiceruję meble stylowe. Odmień wygląd swojej sofy lub fotela.

  • RENOWACJE

Renowacja i odświeżanie mebli.

Warsztaty:

Szczegółowe informacje o warsztatach, otrzymają państwo na mail-a, po wyrażeniu chęci uczestnictwa.

Zapraszam serdecznie

Paulina